Sağ Kalça Ağrısı

Sağ Kalça Ağrısı


Sağ Kalça Ağrısı, Kalça ağrıları sık görülen ve farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelen ağrılardır. Ağrının tam olarak nerede olduğunun tespit edilmesi ağrının kaynağı konusunda bir ip ucu olabilir. Kalça bölgesindeki ağrılar kalça eklemine ait hastalıklara bağlı olabileceği gibi kalça etrafındaki kas, tendon gibi yumuşak doku olaylarına da bağlı olabilir. Kimi zaman kalça dışında bel ya da diz eklemi bölgelerinden diğer bölgelere geçen ağrılar da kalçada hissedilebilir.

Kalça eklemi vücudun en büyük eklemidir. Bu eklemi kullanırken yani yürürken ya da koşarken kıkırdak kemiğin yuva içinde sürtünmesini engeller. Yaşı ilerleyen kişilerde veya eklemlerin aşırı kullanımıyla kıkırdak dokusu zarar görebilir bu da beraberinde kas ya da tendon gibi dokulara zarar verebilir. Özellikle kemik erimesi olan kişilerde büyük veya küçük yaralanmalardan dolayı kalça kemiğinde kırık veya çatlaklar meydana gelebilir. Bütün bunlar kalçada ağrıya neden olabilir.

Kalça bölgesinde ağrıya neden olan en sık olaylar,
  • Romatizma hastalıkları, İltihaplı veya kireçlenmeye bağlı eklem hastalıkları kalçaları tutarak bu bölgede ağrı ve hareketlerde kısıtlılık yaratabilir.
  • Kalça kırıkları, özellikle yaşlı insanlarda kemikte kırılganlığın arttığı durumlarda düşme, çarpma sonrasında kalça kırıkları gelişebilir. Kalça ağrısı ile birlikte hareket kısıtlılığı da görülür.
  • Kas ve tendonları koruyan içi sıvı dolu olan yastıkçıkların zorlanması ya da aşırı kullanımı sonucu hasar meydana gelebilir ve kalça ağrısına yol açabilir. Ağrı özellikle merdiven inip çıkarken belirginleşir.
  • Kemik ve kasları birbirine bağlayan tendonlarda, fazla kullanma sonucu veya travma sonucu hasar oluşabilir. Bu da kalçada ağrı ile sonuçlanır.
  • Kaslarda zorlanma, travma sonucu ağrı ve spazmın meydana gelmesi.
  • Kanser türleri, kalça kemiğine ait veya metastazlar şeklinde ki tutulum da kalça ağrısına neden olur. Ağrı özelikle geceleri belirginleşir ya da kırıklara neden olabilir.
  • Kalça kemiğinde kan akımının bozulması sebebiyle kemik hücrelerindeki ölüm sonucu kalça ağrıları oluşabilir. Doğuştan kalça çıkığı, uzun süreli kortizon kullanmak gibi farklı nedenlere bağlı olarak gelişen bu durum da kalçada ağrı yapar.
  • Enfeksiyonlar, kalça eklemi veya etrafındaki yumuşak dokuların enfeksiyon kapması ve beraberinde ateş, beyaz küre sayısında artma olabilir.
Kalça ağrısının teşhisi;

Kalça ağrısı, sık görülen bir şikayettir ve tanıyı koymak ise zordur. Bunun sebebi hastalar tarafından farklı şeylerin kalça ağrısı olarak belirtilmesidir. Bundan dolayı kalça ağrısı olan hastayı değerlendiren hekim öncelikle fizik muayene bulguları ile ağrının fiziksel kaynağını bulmalı sonrasında ağrıdan sorumlu durumu teşhis etmelidir. Ağrıyı arttıran veya azaltan faktörlerin sorgulanması gerekir. Kasık ağrısı veya kalçada hareketlerinde kısıtlılık olan, uzamış steroid tedavisi öyküsü olan hastada femur başı avasküler nekrozu akla gelmesi gereken bir hastalıktır. Özellikle kadınlarda geceleri artış gösteren pelvik kuşak ağrısı ise intrapelvik hastalıkları getirmelidir.

Kalça ağrısının tedavisi;

Sağ kalça ağrısının sebebi bulunduktan sonra tanıya uygun olan tedaviler yapılır. Kalça ağrısı olan hastaların bir Fizik Tedavi, Rehabilitasyon uzmanına başvurması gerekir. Hasta kilolu ise öncelikle kilo vermesi sağlanmalıdır. Kireçlenme durumlarında ağrı kesiciler, steroid olmayan ilaçlar, kas gevşeticiler kullanılabilir. Kalça ağrılarında lokal sıcak uygulama ve fizik tedavi yöntemlerinden faydalanılır. Baston gibi yardımcı aletler ekleme binen yükü azaltmak için ve dengeyi sağlamak için kullanılabilir. Egzersiz hareketler en az fizik tedavi ve ilaç tedavisi kadar etkilidir. Egzersizler sadece tedavi edici değil aynı zamanda ağrının meydana gelme sıklığını da azaltır. .
Son Güncelleme : 18.04.2021 08:39:49
Sağ Kalça Ağrısı ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Sayfayı Düzenle Düzenleme Geçmişi

Sağ Kalça Ağrısı Yorumları

şifre Kırmızı sayı

43 Yorum Yapılmış "Sağ Kalça Ağrısı"
sag kalcamda sabahlari cok agrı oluyor hic hareket edemiyorum cok kötü batıyor
Gönül . 20.10.2017
3 YANITI GÖRÜNTÜLE
Benim sağ kalcam çıkık ve belimde uyuşma sık sık oluyor beni rahatsız ediyor lütfen cevap istiyorum
Zeynep . 11.04.2018
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
Sıcak lokal yapılır diyor doktor bana buz tedavisi verdi günde 4,5 kere yap dedi nasıl olucak şimdi
Yunus . 15.02.2018
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
Oglum on iki yasinda sag kalcada sürekli ağrıları var uyku uyuyamiyor agrida agliyor neden ve hangi doktora gitmemiz gerek
Sevda Kahraman . 04.02.2018
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
trafik kazası sonucu vucudumun değişik yerlerinde ağrılarım var yalnız şiddetli şekilde sol kalcam ve bacaklarımda ağrılar mevcut otururken çekmiş olduğum ağrı şiddetli ne yapmalıyım teşekkürler
Cemil Sarıalioğlu . 09.09.2017
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
Ayağa kalktığımda kalçamda Ağrı oluyor
Mustafa . 19.08.2017
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
Sag kalçam önce kitlenip sonra sizi veardindan agri başlar bu sadece kol çantasi kaldirdigim zamanda is yaptigim zamanda oluyo
Hatice Umde . 14.07.2017
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
Doğuştan kalça çıkıklığından ameliyat olmuşum 2yaşındayken.27yaşındaufak tefek ağrılarım oldu pek önemsemedim çünkü küçüklüğümdeki ameliyatımı unutmuştum.28yaşında bayabi şiddetli ağrılarım oldu kalçamın içinde sanki bir iğne batırıyolar gibiydi.kalçamda biraz kaymış gibi hissettim ve dr.gittim kireçlenmiş çok hor kullanmışsın yaşında küçükmüş çok gençsin bu rahatsızlığa yakalanmışsın dedi ameliyat olmalısın ve 2.ameliyatta sakatlık riskin var dedi ilaçlar ıstırahatler önerdi.ogün bugündür hiç ilsç kullanmadan devam ettim şimdi 34yaşındayım artık hastalığıma çare arıyorjm ama ameliyat olmak istemiyorum.bana yardımcı olun .
Gül . 07.06.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Sag kalçama çivi çakılıyor gibi yürümemı etkiliyor
Ahmet Ğüvendioğlu . 10.04.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Merhaba hocam, uzun zamandır sağ kalçamda yanma hissi ile başlayan ağrılar olmaktadır.Bu özellikle geceleri ciddi şekilde artmaya başladı.Bacaklarıma, dizlerime kadar ağrı yayılmakta, sizce durum nedir?
Yeliz . 24.02.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
sol kalçamda ağrı var hocam yürürken artıyor yürüyemeyecek kadar oluyor yardımcı olurmusunuz
Yasin . 28.01.2018
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Merhabalar Sag kalcam aylardir cok agriyor. Ve bacaklarim cok cabuk ugusmaya basladi. Doktorlar bisey bulamiyorlar. Özellikle geceleri ve uzun süre ayni pozisyonda durunca agriyor. Belimden dolayi olabilcegini söylefiler ama ordada bisey cikmadi. Lütfen birisi bana yardim etsin.
Mevsim . 18.12.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Sag kalçamda kasıga vuran ağrı var
Nevin . 31.10.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Sag kalcamda agri var yurudukce agri artiyor vede belime vuruyor agrisi acaba neden yardimci olursaniz sevinirim
Özge . 29.07.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
sağ kalçamda ayak ucuna inen şiddetli ağrı,üşüme ve karıncalanma var yatmam yürümemde acı çekiyorum
Mesut . 22.06.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Merhaba benim sag kalçsmda yürürken acıma oluyor kalçami fitıkmi bilemiyorum
Fatma . 02.05.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Merhaba benim sağ kalçama sanki bıçak saplanıyor yürürken olunca olduğum yerde kalıyorum bel fıtığı olabilir mi
Ayşe . 13.04.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Sağkalça arkakısım bele yakın bölge sanki elinin altına bir tümseklik hissediyorum,tam ağrılı yerde
İsmihan . 07.04.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Sağ kalçamda uzun zamandır bir ağrı var.Fazlada rahatsız etmiyor Amma bazen rahatsız edici oluyor.Oturduğum yerden kalkarken Şiddetli bir ağrı yürürken ağrı Kalça kemiğimle belimarası elimle kontrol ediyorum kasdan geliyormuşgibi...Sıcak Tutarsam ağrı azalıyor.Kuşak veya korse kullanırsam çok azalıyor amma geçmiyor.Teşekkürler...
Zühdü Demiröz Yaşım 77 . 29.03.2017
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
her iki kalcamda agri ve catlak var amaliyat olmam gerekiyormus dogrumu
Fikret . 29.10.2016
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Merhaba,ben 2 hafta önce sağ kalçamın üzerinde aniden bir boşluk oluştugunu farkettim yani çukurlaşma gibi iki üç parmağımın ucu gireceği kadar daha önceden böyle bişey yoktu sol tarafımdada yok ama sağ tarafımda kalçamda uzun süredir ara ara agrı hissediyorum biraz bacağimada vuruyor doktora gittim kötü bir sey olmadıgını düşündüğünü söyledi mrt istedi,sizce neden bu çukurlaşma oluşmuştur sadece yağ kaybımıdır yoksa başka nedenler olabilirmi?
Suzan 12.12.18 . 12.12.2018 09:40:23
CEVAP YAZ
Sag kalcamda agri var ici agriyor kremlerle biraz hafifliyor
Buse . 22.11.2018 11:46:13
CEVAP YAZ
Hocam iyi gunler 58 Yasindayim ve yaklasik 6 aydir kalcamda bir agri var. Kalca kaslarimin cok zayif oldugu kuvvetlendirilmesi gerektigi soylendi. Acaba MR kalca kaslarinda olan zayifliklari veya kucuk hasarlari yuzde yuz tespit eder mi, yoksa fiziki muayene ile mi tam teshis konulabilir. Tesekkurler
Levent İslek . 27.06.2018
CEVAP YAZ
Sağ kalçamda Ağrı var merdiven inip çıkarken veya eğilip kalkarken Ağrıyor
Binnur . 19.06.2018
CEVAP YAZ
Sol kalçamda ağrı var, dize kadar ağrı (Sızı şeklinde, biber gibi yakıyor)3 yıl önce bel fıtığından ameliyat oldum. 51 yaşındayım.
Muhammer Akgün . 21.05.2018
CEVAP YAZ
Merhaba, eşimin sağ kalçasında birden bir ağrı oluştu önceleri anlayamadik ve doktora gittik çatlama olmus ve orada polipler oluşmuş çok zor yürür ve ağrısi da yürürken fazla, ilaclar verildi ve 15 gün evde dinlenmesi istendi. Yaş olarak 73.
Şengül Tuna . 29.04.2018
CEVAP YAZ
Ahmeh güvendioglu ayni keza bendede oluyo o siddetli çivi gibi agri ne yapmalıyız
Ali . 11.04.2018
CEVAP YAZ
Sıcak ağrıyı daha da artırıyor
Sema Develi . 28.02.2018
CEVAP YAZ
Mrb hocam kardeşim 18 yaşinda sol kalmasında arı sebebi hastaneye gitti mr merhaba ekildi kala boşluğunda leke var ama iyi huylu dendi anlayamadık hocam bu ne lekesi tskrler
Gönul . 16.01.2018
CEVAP YAZ
daha dün ağrımaya başladı daha geçedi
Ali . 19.11.2017
CEVAP YAZ
Sag kalcamda agrı var
Suleyman Cetin . 07.10.2017
CEVAP YAZ
Çekilen emar sonucunda kalçada sıvı artışı ve iltihap var denildi genel cerrahide ortoprdiye sevk etti ama randevu gününe daha var doktora henüz gidemedim ağrılarım çok fazla bir öneriniz varmıdır?
Nihal Öztürk . 14.08.2017
CEVAP YAZ
Dogustan kalca cıkıgı 7 santim kısalık 5 aydır sûrekli ağrı var hicbir ilac fayda etmedi yaşım 52
Samim . 22.07.2017
CEVAP YAZ
Bemim kalçadan ağrı diz kapagina baldır ra vuruyor sanki damar cekiliyor ağrı soğuk koples yapınca azaliyor kalça içinde portakal büyüklüğünde şişkinlik var o dagilinca rahatliyom
Nurhan Demirci . 24.06.2017
CEVAP YAZ
Merhaba benim sağ kalçadan başlayıp ayak parmalara kadar ağrı oluyor neden ?
Ramazan . 28.04.2017
CEVAP YAZ
Benim sa&285; kalça kemi&285;i arasında aşırı bir şekilde a&285;rı var yaklaşık beş yıldır devam etmekte sa&285; aya&285;ımfa karıncalanma oluyor oturup kalkmakta çok zorluk çekiyorum
Mehmet . 05.04.2017
CEVAP YAZ
sağ kalçadan dizaltına kadar inen ağrı igne tedavisi uygulandı ama hala gecmedi
Garip Yanar . 26.02.2017
CEVAP YAZ
Sağ kalça ve baldırımda 15 gündür bir vardır Geceleri daha fazla agrı olmaktadır Ağrı kesiciler ancak biraz fayda etmektedir. Kiloluyum 115 kilom vardır Bazıları siyatik bazı doktorlar kılcal damar varisi diyorlar çaresini bulamadım
Mevlüt Yurduseven . 21.02.2017
CEVAP YAZ
sağ kalçamda ağrı var yürürken ayağımı kaldırma sırasında ağı oluyor nedeni ne olabilir
Nuran . 20.02.2017
CEVAP YAZ
Sag kalcam agriyordu onemsemedim aradan 3 4 hafta gecti sag bacagima vurdu en son ayagima kadar geldi Cook acayip agriyor yurumede zorlaniyorum doktora gittim kas gevsetici ilac verdi hic bir faydasini gormedim agri hala gecmedi ayaklarimda sanki karinca yuvasi varmis gibi ayagim cok usuyor lutfen yardimci olun saygilar
Huseyin . 10.01.2017
CEVAP YAZ
bir haftadır sağ kalçamda başlayan ağrı şimdi sağ bacağımdan aşağıya topuğuma kadar iniyor basamak inerken veya adım atarken birden kramp girer gibi çok şiddetli ağrım oluyor sanki sağ bacağım ters yöne çevriliyormuş gibi bir durum oluyor uzun süre oturduğum zaman veya sırt üstü uzanıp kalktığım zaman yürüme zorluğu çekiyorum her hangi bir yerden destek almadan adım atamıyorumçömelmede bir sorun yaşamıyorum düşmedim her hangi bir yere çarmadım ani hareket yapmadım ağır bir şey kaldırmadım bu arada yaşım 56 35 yıl gemicilik yaptım rutubete çok maruz kaldım daha önceden eklem romatizmam vardı bu olgular ağrılarımı tetiklemiş olurmu vereceğiniz yanıta şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar
Kamil Abdullah Dar . 13.11.2016
CEVAP YAZ
sağkalçadaağrıvar ayak üzerinebastığımdaaşırı ağrı oluyor yürümekte zorlanıyorum
Kader . 15.09.2016
CEVAP YAZ
kalcam cok agrıyo bacagıma vuuyo agrısı
Seren . 27.08.2016
CEVAP YAZ
Kalçadan İğne Nasıl Yapılır
Kalçadan İğne Nasıl Yapılır
Kalçadan iğne nasıl yapılır, kalçadan iğne kas içine yani intramüsküler enjeksiyon tekniği kullanılarak yapılır. Bu şekilde yapılacak enjeksiyonda verilecek olan ilaç miktarı kasın özelliğine göre farklılık gösterir. Fakat bu miktarın 5 ml den fazla ...
Bacak Ve Kalça Ağrısı
Bacak Ve Kalça Ağrısı
Bacak ve kalça ağrısı, gün geçtikçe insanlar arasında çok daha fazla sorun haline gelen bir durum olmaya başlamıştır. Görülme sıklığı sürekli olarak artış gösteren bu gibi sorunlara, müdahale edilmediğinde insanlar çok büyük sorunlar yaşamaktadır. Ge...
Erkek Kalça Eritme
Erkek Kalça Eritme
Erkek kalça eritme, aslında kadınlarda olduğu kadar çok büyük önem taşımasa bile birçok kişi için bu durum son derece gereklidir. Özellikle beli ince olan fakat kalçası yağlı olan erkekler için bu işlem oldukça önem taşır. Aslında kadınlarda yapılan ...
Sol Kalça Ağrısı
Sol Kalça Ağrısı
Sol Kalça Ağrısı, toplumumuzda çok sık görülmektedir. Bunun farklı nedenleri olabilir. İlk olarak kalça ağrısının tam olarak nerede olduğunun belirlenmesi oldukça önemlidir. Bu ağrılar, kalça eklemindeki bir rahatsızlıktan kaynaklanabileceği gibi, te...
Kalçada Sinir Sıkışması
Kalçada Sinir Sıkışması
Kalçada sinir sıkışması, bu bölgeden geçen siyatik sinirinden kaynaklanır. Belde beş kemik, bu kemiklerin altında kuyruk sokumu kemiği vardır. Bu kuyruk sokumu kemiği ile kemik arasından geçen, kalçanın ortasından topuğa kadar uzanan sinir siyatik s...
Kalçada Kist
Kalçada Kist
Kalçada kist, son derece yaygın olarak görülen bir problemdir. Fakat bu durum kişilerde kalça gibi bölgelerde olduğu için insanlar bu gibi sorunlarını çekindikleri için birbirleri ile paylaşmamaktadır. Kişilerde kalça kistleri sorunu meydan geldiği z...
Kalçada Ödem
Kalçada Ödem
Kalçada ödem, Özellikle kadınlarda görülen bir problemdir. Son derece yaygın bir şekilde görülen bu gibi sorunlar genellikle kişilerde görülen dolaşım bozuklukları ya da sağlıksız beslenme gibi sorunlardan dolayı meydana gelse bile bu durum kesinlikl...
Kalça Ağrısına Ne İyi Gelir
Kalça Ağrısına Ne İyi Gelir
Kalça Ağrısına Ne İyi Gelir, kısa zaman önce düştünüz ve şimdi kalçanız çok ağrıyor, yattığınızda bacağınızı uzatamıyor ve kaldıramıyorsunuz. esasında bacak kemiğinin en tepesi olan kalça kemiği hafif bir düşmeyle dahi rahatlıkla kırılır. Yaşlılar v...
Kalçada Şişlik
Kalçada Şişlik
Kalçada şişlik, Herkesin, hayatlarının bir dönemlerinde sağlık sorunları yaşayabilmektedirler. Kalça bölgesinde çıkan sorunlar nadiren görünse de, ortaya çıktığında can yakıcı olabilmektedir. Kalça da şişlik, nadir görülen sağlık sorunlarından birisi...
Kalça Üstü Ağrısı
Kalça Üstü Ağrısı
Kalça Üstü Ağrısı, toplumda çok fazla görülen ve değişik sebeplere bağlı gelişebilen ağrılardır. Kalça üstü ağrısının tam olarak nerede olduğunun bilinmesi ağrının kaynağı hakkında yardımcı olacaktır. Kalça bölgesindeki ağrılar kalça ekleminin kendin...
Kalça İltihabı
Kalça İltihabı
Kalça iltihabı, bel kemiğiyle kalça kemiği arasındaki eklem kısmının iltihaplanmasını ifade eden, kronik romatizma tik bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlıkta iltihaplanma sonucu iki kemik birleşerek tek bir kemik halini alır. Başta bel bölgesinde o...
Kalça Fıtığı
Kalça Fıtığı
Kalça fıtığı omurgayı etkileyen romatizman bir hastalık olduğu için bel fıtığı ile karıştırılabiliyor. Ağrılı seyreden bu hastalığın tanısı bazen oldukça geç konulabiliyor. Bel fıtığı ile aynı belirtileri gösteren kalça fıtığı olan kişilerin %30'una...

 

Kalçadan İğne Nasıl Yapılır
Bacak Ve Kalça Ağrısı
Sağ Kalça Ağrısı
Erkek Kalça Eritme
Sol Kalça Ağrısı
Kalçada Sinir Sıkışması
Kalçada Kist
Kalçada Ödem
Kalça Ağrısına Ne İyi Gelir
Kalçada Şişlik
Kalça Üstü Ağrısı
Kalça İltihabı
Kalça Fıtığı
Kalça Uyuşması
Kalça Kemiği Ağrısı Kanser
Bel Fıtığı Kalça Ağrısı
Bebeklerde Kalça Gelişim Geriliği
Kalça Altı Ağrısı
Kalça Çatlağı
Kalça Kayması
Kalça Küçültme
Kalça Yağları Nasıl Eritilir
Kalça Kemiği Ağrısı
Bebeklerde Kalça Çıkığı Ameliyatı
Hamilelikte Kalça Ağrısı
Kalçada Çıkan Sivilce
Sol Kalça Kemiği Ağrısı
Kalça Küçültme Hareketleri
Kalça Tutulması
Hamilelikte Sol Kalça Ağrısı
Popüler İçerik
Kalça Uyuşması
Kalça Uyuşması
Kalça uyuşması, kişilerde görülen sinirsel hastalıklardan biridir. Sinirlerin genellikle bir yerden sıkışması ya da darbe alması nedeni ile oluşan bu ...
Kalça Kemiği Ağrısı Kanser
Kalça Kemiği Ağrısı Kanser
Kalça kemiği ağrısı kanser, kanser hastalığı şikayetleri arasında kemik ağrıları yer alır. Kemiğin içerisinde kan hücreleri, kıkırdak dokusu, kan dama...
Bel Fıtığı Kalça Ağrısı
Bel Fıtığı Kalça Ağrısı
Bel Fıtığı Kalça Ağrısı, hemen her kişinin yaşayarak şikayetçi olduğu bir rahatsızlık türüdür. Bu ağrıların ana nedeni ise genellikle omurgayı etkilem...
Bebeklerde Kalça Gelişim Geriliği
Bebeklerde Kalça Gelişim Geriliği
Bebeklerde kalça gelişim geriliği, Bebeklerde özellikle yeni doğanlarda %2-4 arasında görülen kalça gelişim geriliği en sık karşılaşılan doğum problem...
Kalça Altı Ağrısı
Kalça Altı Ağrısı
Kalça Altı Ağrısı, kalçanın hemen alt bölgesinde oluşan bacak ağrısı en sık yaşanan ağrı şikayetlerinden biridir. Bu tür ağrıları çeken kişiler ilk ba...
Kalça Çatlağı
Kalça Çatlağı
Kalça Çatlağı; Öncelikle çatlak,kemiğin kırılmasını tamamlayamadan yani ikiye bölünmeden yarım kalmış halidir. Kırık dan ayıran özelliği ise ilk darp ...
Kalça Kayması
Kalça Kayması
Kalça kayması, kalça kısmında bulunan femur kemik yapısının başındaki epifizin kısmının kayması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Kalçadan İğne Nasıl Yapılır
Bacak Ve Kalça Ağrısı
Sağ Kalça Ağrısı
Erkek Kalça Eritme
Sol Kalça Ağrısı
Kalca Agrısı
Bacakta Aşırı Şidetli Ağrı.
Bacak Agrısı
Kalça Sıkışması
Sol Kalçadan Sol Ön Kasık Kımında Ağrı
Hakkımızda
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Kalca Agrısı
Bacakta Aşırı Şidetli Ağrı.
Bacak Agrısı
Kalça Sıkışması
Sol Kalçadan Sol Ön Kasık Kımında Ağrı
Yardım Sayfaları
Hakkımızda
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Haziran - 2021