Kalça Diyeti Tarifi ve Malzemeleri
10 Temmuz 2024

Kalça Diyeti Tarifi ve Malzemeleri

Kalça Diyeti

Kalça bölgesi, vücut ölçülerine kıyasla daha geniş olabilmektedir. Bu durum, kadınlarda ciddi estetik kaygılara yol açabilir. Çoğu kadın, bu fazlalıklardan kurtulmak adına çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Bölgesel zayıflama sağlayan çaylar, egzersizler veya diyet listeleri bu yöntemler arasındadır. Ancak, bölgesel olarak zayıflamak oldukça zordur. Bu süreçte sabırlı olmak ve öz güveni yüksek tutmak gerekmektedir. Aksi takdirde, diyet yaparken veya başka zayıflama yöntemleri kullanırken süreç kabusa dönüşebilir. Diyet yaparken amaç, hızlı kilo vermek değil; yavaş ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek olmalıdır. Kalça için uygulanacak diyete egzersiz eklemek ve yağ eritme özelliği olan bitki çaylarından yararlanmak süreci hızlandırabilir. Ayrıca, fazlalıkların bulunduğu bölgelere bitkisel yağlarla masaj yapmak da kilo verme sürecini kısaltabilir ve olası sarkmaları önleyebilir.

Kalça Diyeti Genel Bilgiler

Aşağıda verilen Kalça Diyeti, bu bölgedeki fazlalıkları olan kişiler için mükemmel bir diyet listesidir. Diyetin amacı, kalça bölgesinde biriken yağların parçalanması ve vücudun daha hoş bir görünüm kazanmasıdır. Kalça diyetine başlandığında, sabahları aç karnına bir bardak ılık suyun içine bal ve limon eklenerek içilmelidir. Bu uygulama, diyet tamamlanana kadar devam etmelidir.

Kalça Diyeti Öğünleri

Sabah Kahvaltısı

 • Bir bardak ballı ve limonlu ılık su
 • Bir tane yeşil kabuklu elma
 • Mevsimine göre bir şeftali veya mandalina

Ara Öğün

 • Bir ufak parça yağsız peynir

Öğle Yemeği

 • Yağsız ve derisiz ızgarada pişmiş bir porsiyon tavuk
 • Bol yeşillik çeşitleri içeren bir porsiyon salata

Ara Öğün

 • Dört-beş tane diyet bisküvi
 • Bir tane yeşil kabuklu elma

Akşam Yemeği

 • Bir porsiyon zeytinyağlı taze fasulye
 • Bir dilim diyet ekmek
 • Bir tane yeşil kabuklu elma

Gece

 • Bir bardak ılık, tarçınlı süt

Kalça Diyeti Uygulama Süreci

Kalça eritme diyeti, tercihe göre bir hafta boyunca veya haftada üç gün olacak şekilde uygulanabilir. Diyet bir hafta uygulandıktan sonra, üç gün ara verilerek tekrar başlanmalıdır. Verilen arada, yine yağsız ve hafif besinler tüketilmelidir. İki ay boyunca diyete sadık kalındığında, istenilen vücut ölçülerine kavuşmak mümkündür.

Bu diyetle birlikte, günlük en az 1,5-2 litre su tüketimi ve egzersiz ihmal edilmemelidir. Aralarda bitki çaylarından yardım alınabilir. Özellikle metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakımını gerçekleştiren bitki çayları ile süreç daha da kısaltılabilir.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

İlknur

16 Mayıs 2024 Perşembe

Kalcamda çok büyük bir ağrı var bundan bir kaç gün önce dusdum acaba ne olabilir

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Düşme sonrasında yaşadığın bu ağrı, kasların veya eklemlerin zedelenmesinden kaynaklanabilir. Bir doktora başvurmanı tavsiye ederim, İlknur Hanım. İyileşme sürecinde dinlenmek ve gerekirse buz uygulamak da faydalı olabilir.

2. Cevap
cevap

Gökçek

Merhaba İlknur Hanım, düşme ve bölgeye darbe alınması durumunda kalça ağrıları oluştuğu gibi aşırı oturma durumunda da kalçada ağrılar meydana gelebilmektedir. Eğer böyle durumlar var ise kesinlikle istirahat etmeniz ve ağrılar için de ağrı kesici merhemler kullanmanız gerekmektedir. Eğer nedeni bilinmeyen ağrılar var ise uzman bir doktora görünmenizde fayda vardır.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Kalça Büyütme Nasıl Yapılır?

Kalça Büyütme Nasıl Yapılır?

Güncel

Kalça Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Kalça Ameliyatı Riskleri ve Sonrası

Güncel

Kalça Yağları Nasıl Eritilir?

Kalça Yağları Nasıl Eritilir?