Erkek Kalça Eritme Nedir ve Nasıl Yapılır?
11 Temmuz 2024

Erkek Kalça Eritme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Erkek kalça eritme, aslında kadınlarda olduğu kadar çok büyük önem taşımasa bile birçok kişi için bu durum son derece gereklidir. Özellikle beli ince olan fakat kalçası yağlı olan erkekler için bu işlem oldukça önem taşır. Aslında kadınlarda yapılan kalça eritme hareketleri ile erkeklerde yapılan kalça egzersizlerinin çok büyük farklılıkları yoktur. Yani eğer sizlerde kalça eritme işlemini gerçekleştirmek isterseniz, kadınların yaptıkları hareketleri evlerinizde yapabilirsiniz. Erkek kalça eritme için aslında ilk yapmanız gereken bir spor salonuna gitmektir. Çünkü spor salonunda gerekli olan birçok spor ekipmanı vardır. Eğer spor salonuna gidecek vaktiniz yok ise bu durumda yapılacak daha birçok şey vardır. Bunun için birazdan söyleyeceğimiz hareketleri evlerinizde boş zamanlarınızda her gün mutlaka yaparak kalçalarınızı eritebilirsiniz. Yapılan bu hareketler hem kişinin vücut sağlığı üzerinde hem de kalçalarında yağların eritilmesinde çok büyük etkiler yapacaktır. Bu hareketler zamanla kalçada kas oluşumunu arttıracak ve buna bağlı olarak kişilerdeki bağların güçlenmesini sağlayacaktır. Bağların güçlenmesi ise yaşlılıkta bile kişinin bacaklarının sağlam olacağının işaretidir. Bu nedenle sizlerde sağlık açısından ve kalça eritme amaçlı birazdan bahsedeceğimiz egzersizleri günlük olarak tekrarlayın. Bu durumun yanında belirtmek isterim ki erkek kalça eritme işlemlerinin yanı sıra günlük olarak bol bol yürümeniz çok büyük faydalar sağlayacaktır. Bu faydaları ikinci ayınızda hissedeceksiniz.

1. Hareketler içerisinde kalça yağları üzerinde çok büyük etkisi olan bu hareket için öncelikle yere yumuşak bir örtü serin. Bu işlemi halı üzerinde de yapabilirsiniz. Öncelikle emekleme pozisyonunu alın. Daha sonra başınız karşıya bakacak şekilde kafanızı düz tutun. Bu pozisyon alındıktan sonra bacağınızdan bir tanesini kalçanızdan kaldırarak iyice açın ve sonra tekrar diz kapağınız yere gelecek şekilde eski pozisyonunuzu alın. Bu işlemde bacağınızı iyice açın. Her iki bacak içinde günde en az 15 defa yapılması gereken bu hareket erkek kalça eritme hareketleri arasında önemli rol oynar.

Not: Diz kapaklarında rahatsızlık olan insanların bu hareketi yapması sakıncalıdır.

2. Bu harekette ise yapılması gereken ilk işlem öncelikle düz ve sert bir zemine sırt üstü uzanın. Daha sonra ise dizinizi kırarak karnınıza doğru iki elinizi bağ yaparak çekin. İyice çekin ve tekrar bırakın. Bu hareketi en az 20 kez her iki bacağınız için yapın. Eğer bu hareketleri yaparken zorluklar yaşıyorsanız setler halinde aynı hareketleri ara vererek yapabilirsiniz.

3. Bir diğer hareket ise daha çok kadınların yaptıkları bir harekettir. Bunun için yan bir şekilde sert zemine uzanın ve kolunuz ile yerden başınıza destek alın. Diğer kolunuz ise yanınızda olsun. Şimdi yavaş yavaş bacağınızı kaldırabildiğiniz kadar kaldırın ve tekrar indirin. Bu hareket yine her iki bacak içinde en az 15 defa yapılmalıdır. Bu şekilde yaptığınız hareket ile kalça eritme işlemini en verimli bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

4. Bu hareketi için tekrar sırt üstü yatarak başınızı yere koyun. Daha sonra ise kalçanızdan 90 derece açı alarak bacaklarınızı kaldırın. Aynen bisiklet sürer gibi bu hareketleri hızlı bir şekilde yapın. Bu hareket gün içerisinde bol bol yapılarak birçok kişide fayda gösterir. Bu hareketi, dinlene dinlene yapabilirsiniz.

5. Son hareketimiz ise ayakta yapılmalıdır. Öncelikle etrafınızın boş olması gerekir. Bu hareket erkek kalça eritme ve diz sağlığı üzerinde çok etkilidir. Öncelikle dik durun ve kollarınızı yanlara doğru 90 derece açı ile açın. Şimdi çömelin ve dik bir şekilde geri ayağa kalkın. Bu işlemi yapabildiğiniz kadar bol bol yapın.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

soru

Gökhan

30 Nisan 2024 Salı

14 yaşındayım.Üst gövdem gayet güzel fakat kalçalarım çok büyük. bu hareketleri yapmak sonuç verir mi

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Merhaba Gökhan,

14 yaşında vücudunuzun hala gelişim sürecinde olduğunu unutmayın. Düzenli olarak egzersiz yapmak, özellikle kalça bölgesini hedefleyen hareketler, zamanla şekillenmenize yardımcı olabilir. Ancak, sabırlı olmanız ve sağlıklı bir beslenme düzeni izlemeniz de çok önemlidir. Egzersizlerin yanı sıra, genel olarak aktif bir yaşam tarzı benimsemek de sonuçları olumlu yönde etkileyecektir. Unutmayın, her vücut farklıdır ve değişim zaman alabilir. Kendinize karşı nazik olun ve motivasyonunuzu yüksek tutun. Başarılar dilerim!

2. Cevap
cevap

Hshshshud

Bende 15 yaşındayım popom çok büyük özgüven diye birşey kalmadı etrafındakiler eşcinsel olduğumu sanıyor

3. Cevap
cevap

Gülin

Merhaba, kalça eritmek ve sıkılaşmadı için beslenmenize dikkat ederek protein ağırlıklı beslenmeniz ve berberinde yürüyüş, bisiklet, squat hareketlerini düzenli bir biçimde yaparak istediğiniz ölçülere sahip olabilirsiniz.

4. Cevap
cevap

Çağdaş

Merhaba Gökhan Bey, yukarıda belirtilmiş olan yazıdaki egzersizlerin hemen hemen hepsi insanlarda kalça bölgesinde erime sağlanması için yapılan hareketlerdir. Bu nedenle siz de bu hareketleri düzenli olarak yaparak kalça bölgenizdeki yağları eritebilirsiniz. Bunun için diyet programlarından da destek alabilirsiniz.

soru

Alp

26 Nisan 2024 Cuma

Kalçanız büyükse günde 2 saat koşun ve diyete girin 1 hafta boyunca dayanın geçer. Parmak ucunda koşmakta kalçayı eritir. Kalçada kas yaparsanız daha büyük ve dik gözükür ve bunlarda kası çalıştıran hareketler.

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Bu tür yorumlara dikkatli olmak önemlidir. Vücut yapısınızı değiştirmek için tek taraflı ve hızlı çözümler yerine dengeli beslenme, düzenli egzersiz ve sağlıklı yaşam tarzı benimsemek daha etkili ve sürdürülebilir bir yol olabilir. Ayrıca, böyle bir hedefiniz varsa bir uzmana danışmak en iyisidir.

soru

Kaan

24 Nisan 2024 Çarşamba

15 yaşındayım kalçalarım büyük daha önce bir erkekle ilişkiye girdim sebebi sizce ne bumu ve kas çalışırsam eririmi

Cevap yaz
1. Cevap
cevap

Admin

Vücut yapının çok sayıda faktörü bulunur, genetik, beslenme ve fiziksel aktivite gibi. Bir erkekle ilişkiye girmek kalça büyüklüğünü etkileyen bir faktör değildir. Kas çalışmak kalçalarının şeklini değiştirebilir ve daha sıkı bir görünüm kazandırabilir, ancak kalça büyüklüğünün azalması için özellikle kardiyo egzersizleri ve dengeli bir beslenme gereklidir.

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kalça Silikonu Ameliyatı

Kalça Silikonu Ameliyatı

Haber Bülteni

Güncel

Kalçada Ödem Belirtileri ve Tedavisi

Kalçada Ödem Belirtileri ve Tedavisi

Güncel

Kalça Üstü Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Kalça Üstü Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi